00Days

00Hours

00Mins

00Secs

2024 TG4 All-Ireland Finals tickets

All Ireland 7s Results

All Ireland 7s Results
Intermediate Sevens 27th of September 2008
Group 1
Venue Team A Score Team B Score
St Sylvesters Ballylinan 7-14 Emyvale 1-02
Beara 4-08 Clan Na Gael Fontenoy 2-02
Milltown 5-08 Ballylinan 5-00
Emyvale 2-02 Beara 9-09
Clan Na Gael Fontenoy 3-03 Milltown 4-04
Ballylinan 4-04 Beara 4-04
Emyvale 3-02 Clan Na Gael Fontenoy 5-08
Beara 3-06 Milltown 6-10
Ballylinan 2-07 Clan Na Gael Fontenoy 5-08
Beara 3-06 Milltown 6-10
Ballylinan 2-07 Clan Na Gael Fontenoy 3-04
Emyvale 0-07 Milltown 7-11
Group 2
Venue Team A Score Team B Score
St Sylvesters Railyard 2-03 Foxrock Cabinteely 7-05
Cappawhite 2-05 Naomh Pol 5-01
Kildorrey 4-05 Railyard 3-02
Foxrock Cabinteely 5-03 Cappawhite 1-02
Naomh Pol 2-08 Kildorrey 4-01
Railyard 3-03 Cappawhite 4-02
Foxrock Cabinteely 3-09 Naomh Pol 4-04
Cappawhite 2-03 Kildorrey 5-08
Railyard 1-05 Naomh Pol 3-05
Foxrock Cabinteely 1-06 Kildorrey 0-05
Group 3
Venue Team A Score Team B Score
St Sylvesters Clonguish 3-03 Banner Ladies 6-03
An Fhairche 4-04 Horeswood 1-00
Latton 0-01 Clonguish 4-06
Banner Ladies 4-07 An Fhairche 7-02
Horeswood 4-06 Latton 2-05
Clonguish 4-02 An Fhairche 3-06
Banner Ladies 5-01 Horeswood 4-02
An Fhairche 4-09 Latton 0-01
Clonguish 5-08 Horeswood 1-03
Banner Ladies 6-08 Latton 3-03
Group 4
Venue Team A Score Team B Score
St Sylvesters Kilmore 7-04 St Ailbes 7-06
Ardtrea 3-02 Castleisland Desmonds 8-07
Moyle Rovers 6-04 Kilmore 4-04
St Ailbes 10-09 Ardtrea 2-05
Castleisland Desmonds 5-07 Moyle Rovers 3-04
Kilmore 7-03 Ardtrea 4-02
St Ailbes 3-04 Castleisland Desmonds 7-04
Ardtrea 2-02 Moyle Rovers 2-07
Kilmore 3-02 Castleisland Desmonds 8-03
St Ailbes 5-06 Moyle Rovers 3-04
Group 5
Venue Team A Score Team B Score
St Sylvesters Fr Rocks 7-02 Killoe 5-05
Brian Borus 4-05 Old Parish 4-08
Grainne Mhaoils 2-07 Fr Rocks 4-01
Killoe 10-07 Brian Borus 9-03
Old Parish 2-03 Grainne Mhaoils 0-01
Fr Rocks 8-01 Brian Borus 4-03
Killoe 4-05 Old Parish 2-10
Brian Borus 0-06 Grainne Mhaoils 8-01
Fr Rocks 1-07 Old Parish 4-06
Killoe 4-05 Grainne Mhaoils 8-05
Intermediate Championship Quarter Final
St Sylvesters Foxrock Cabinteely 2-04 An Fhairche 1-08
IIntermediate Championship Semi Final
St Sylvesters Milltown 2-04 Castleisland Desmonds 4-04
An Fhairche 2-06 Old Parish 0-07
Intermediate Championship Final
St Sylvesters Castleisland Desmonds 3-04 An Fhairche 4-09
Intermediate Shield Quarter Final
St Sylvesters Naomh Pol 6-04 Banner Ladies 9-02
Intermediate Shield Semi Final
St Sylvesters Beara 6-09 St Ailbes 1-03
Banner Ladies 10-04 Grainne Mhaoils 5-03
Intermediate Shield Final
St Sylvesters Beara 4-06 Banner 4-04
Intermediate Sevens Referees: Richard O Connor (Tipperary)
Gerard Treanor (Tyrone)
Paul Finnegan (Louth)
Paul Swift (Monaghan)
Seamus O Neill (Armagh)
Jim Gallagher (Tyrone)
Martin Seery (Westmeath)
Robbie Glennon (Dublin)
Tom Gordan (Kildare)
Derek McKittrick (Dublin)
David Daly (Cork)
Kevin Cassidy (Tyrone)
Paul Flanagan (Dublin)
Andrew McAllister (Dublin)
Noel Hand (Louth)
Liam Bird (Louth)
Senior Sevens 27th of September 2008
Group 1
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Naomh Mearnog St Sylvesters 3-09 St Brigids 1-02
An Tearmainn 7-06 Rock ban 5-02
St Fortcherns 3-02 Nh Mearnog St Sylvesters 8-12
St Brigids 8-07 An Tearmainn 2-02
Rockban 6-05 St Fortcherns 3-12
Nh Mearnog St Sylvesters 10-07 An Tearmainn 2-04
St Brigids 11-15 Rockban 2-03
An Tearmainn 4-08 St Fortcherns 5-07
Nh Mearnog St Sylvesters 15-07 Rockban 1-05
St Brigids 3-10 St Fortcherns 3-06
Group 2
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Seneschalstown 7-04 Donaghmoyne 2-06
Inch Rovers 2-06 Sarsfields 5-09
Clonee 4-05 Seneschalstown 2-04
Donaghmoyne 8-01 Inch Rovers 8-01
Sarsfields 5-02 Clonee 1-07
Seneschalstown 5-07 Inch Rovers 2-04
Donaghmoyne 2-03 Sarsfields 4-07
Inch Rovers 7-02 Clonee 9-08
Seneschalstown 2-10 Sarsfields 6-04
Donaghmoyne 4-03 Clonee 4-06
Group 3
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Na Fianna 1-06 Ballymacarbry 2-05
Aughawillan 3-03 Aodh Ruadh 3-02
Park Ratheniska 3-02 Na Fianna 5-05
Ballymacarbry 10-09 Aughawillan 1-03
Aodh Ruadh 2-03 Park Ratheniska 9-05
Na Fianna 11-08 Aughawillan 1-03
Ballymacarbry 8-07 Aodh Ruadh 2-04
Aughawillan 4-01 Park Ratheniska 8-05
Na Fianna 5-05 Aodh Ruadh 1-00
Ballymacarbry 5-05 Park Ratheniska 1-02
Group 4
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Shanahoe 6-05 Fingallians 5-11
Downpatrick 2-04 Moville 5-06
Monaghan Harps 6-03 Shanahoe 7-12
Fingallians 4-10 Downpatrick 2-07
Moville 3-10 Monaghan Harps 5-05
Shanahoe 7-08 Downpatrick 3-06
Fingallians 5-14 Moville 2-10
Downpatrick 2-04 Monaghan Harps 2-11
Shanahoe 10-08 Moville 9-07
Fingallians 3-11 Monaghan Harps 2-07
Group 5
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Shelmaliers 1-04 Clann Eireann 5-13
Timahoe 7-08 Bryansford 6-08
Garrycastle 3-05 Shelmaliers 8-07
Clann Eireann 9-13 Timahoe 2-07
Bryansford 11-06 Garrycastle 1-02
Shelmaliers 2-03 Timahoe 6-11
Clann Eireann 7-04 Bryansford 2-09
Timahoe 4-07 Garrycastle 3-08
Shelmaliers 5-05 Bryansford 4-12
Clann Eireann 4-09 Garrycastle 2-05
Senior Championship Quarter Final
Naomh Mearnog Sarsfields 2-09 Ballymacarbry 2-08
Senior Championship Semi Final
Naomh Mearnog Nh Mearnog St Sylvesters 2-07 Fingallians 1-03
Sarsfields 2-03 Clann Eireann 3-06
Senior Championship Final
Naomh Mearnog Nh Mearnog St Sylvesters 2-07 Clann Eireann 2-05
Senior Shield Quarter Final
Naomh Mearnog Clonee 4-03 Na Fianna 8-07
Senior Shield Semi Final
Naomh Mearnog St Brigids 8-05 Shanahoe 8-02
Na Fianna 4-07 Timahoe 3-03
Senior Shield Final
Naomh Mearnog St Brigids 1-12 Na Fianna 3-09
Junior Sevens 27th of September 2008
Group 1
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Shannon Gaels 6-05 Naomh Peregrine 4-12
Abbeyside 6-09 St Colms 4-06
Salthill Knocknacarra 12-00 Shannon Gaels 11-05
Naomh Peregrine 2-09 Abbeyside 6-05
St Colms 4-12 Salthill Knocknacarra 5-03
Shannon Gaels 4-02 Abbeyside 11-12
Naomh Peregrine 2-09 St Colms 3-06
Abbeyside 6-07 Salthill Knocknacarra 6-04
Shannon Gaels 8-06 St Colms 9-07
Naomh Peregrine 2-05 Salthill Knocknacarra 9-04
Group 2
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Strabane Sigersons 1-02 St Marks 2-07
St Patricks 4-06 Ardfinnan 2-03
Europe East 2-02 Strabane Sigersons 1-02
St Marks 4-07 St Patricks 0-03
Ardfinnan 3-08 Europe East 1-00
Strabane Sigersons 5-01 St Patricks 6-07
St Marks 5-09 Ardfinnan 0-04
St Patricks 5-13 Europe East 0-00
Strabane Sigersons 2-05 Ardfinnan 3-03
St Marks 5-10 Europe East 0-01
Group 3
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Fermoy 1-04 Clann Na Gael 5-10
St Brigids 0-02 Fermoy 7-04
Clann Na Gael 9-07 Rathcline 2-02
St Brigids 2-03 Clann Na Gael 9-11
Fermoy 5-07 Rathcline 4-08
St Brigids 8-04 Rathcline 8-07
Group 4
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Carrickredmond 5-10 Renmore 0-02
Shamrocks 3-06 Europe West 2-02
Renmore 1-01 Shamrocks 11-11
Carrickredmond 5-04 Shamrocks 5-07
Renmore 0-02 Europe West 7-05
Carrickredmond 6-05 Europe West 2-01
Group 5
Venue Team A Score Team B Score
Naomh Mearnog Glenamaddy 2-09 Austin Stacks 1-02
Kilbride 4-02 St Martins 4-06
Killeavy 2-09 Glenamaddy 5-10
Austin Stacks 6-05 Kilbride 4-04
St Martins 5-05 Killeavy 4-05
Glenamaddy 5-15 Kilbride 1-03
Austin Stacks 2-06 St Martins 6-02
Kilbride 5-04 Killeavy 6-11
Glenamaddy 6-12 St Martins 1-04
Austin Stacks 4-06 Killeavy 8-06
Junior Championship Quarter Final
Naomh Mearnog St Marks 4-02 Clan Na Gael 4-06
Junior Championship Semi Final
Naomh Mearnog Abbeyside 3-09 Shamrocks 3-03
Clan Na Gael 4-06 Glenamaddy 7-05
Junior Championship Final
Naomh Mearnog Abbeyside 5-11 Glenamaddy 4-03
Junior Shield Quarter Final
Naomh Mearnog St Patricks 4-03 Fermoy 5-06
Junior Shield Semi Final
Naomh Mearnog St Colms 7-01 Carrickedmond 7-09
Junior Shield Final
Naomh Mearnog St Martins 5-06 Carrickedmond 2-06
Senior Referees:
Gerry Guinan (Galway)
Eileen Jones (Tyrone)
Eugene O Hare (Down)
Terence McShea (Donegal)
Des McEnery (Westmeath)
Sean McIntyre (Tyrone)
Ciaran Groome (Offaly)
Mary Foy (Monaghan)
Gavin Corrigan (Down)
Michael Ryan (Meath)
Michael John O Keeffe (Cork)
Maggie Farrelly (Cavan)
Brendan Gallagher (Tyrone)
Tommy McSorley (Tyrone)
Junior Referees:
Francis Quill (Cork)
Deirdre Quinn (Leitrim)
Ollie Hynes (Carlow)
Seamus O Shea (Kilkenny)
Mags Doherty (Wexford)
Peter O Leary (Cork)
Pat Keogh (Carlow)
Mary O Callaghan (Monaghan)
Gerry Connor (Louth)
Graham Moore (Dublin)
Mary B Hamill (Monaghan)
Lee Moroney (Dublin)
Michael O Flaherty (Dublin)
Mary Lacey (Dublin)
Derek Oman (Dublin)
Paul McLoughlin (Dublin)

Sign up to our email newsletter

sponsors

Partners & Supporters

PROVINCES

Counties

BRITAIN

INTERNATIONAL

See all LGFAClubs