All-Ireland Féile U-14 Division 1 Cup
Year Winners Runners up
2018 Éire Óg (Cork) Westport (Mayo)
2017 Glanmire (Cork) Castlerahan Denn (Cavan)
2016 Westport (Mayo) Southern Gaels (Kerry)
2015 St. Patrick’s (Wicklow) Royal Gaels (Meath)
2014 Foxrock Cabinteely (Dublin) Kilkerrin Clonberne (Galway)
2013 Foxrock Cabinteely (Dublin) Corofin (Galway)
2012 St Ciaráns Ferbane (Offaly) ClareGalway (Galway)
2011 Clare Galway (Galway) St Vals (Cork)
2010 Claregalway (Galway) St. Laurences (Kildare)
2009 Ballyboden, St. Enda’s (Dublin) Mourneabbey (Cork)
2008 Southern Gaels (Kerry) Mountmellick Sarsfields
2007 Southern Gaels (Kerry) Ballyboden, St. Enda’s (Dublin)
2006 The Banner (Clare) Up Corofin (Galway)
2005 Foxrock (Dublin) Corofin (Galway)
2004 Southern Gaels (Kerry) Truagh (Monaghan)
2003 Beara (Cork) Southern Gaels (Kerry)
2002 Beara (Cork) Fingallians (Dublin)
2001 St. Brendan’s Ballygar (Galway) Shelmalier (Wexford)
2000 South Kerry Corofin (Galway)
1999 South Kerry Sarsfields (Laois)
1998 St. Brendan’s Ballygar (Galway) South Kerry
1997 Courtwood (Laois) Ballyboden, St. Enda’s (Dublin)
1996 Beaufort (Kerry) Carnacon (Mayo)
1995 Carnacon (Mayo) Kiltane (Mayo)
1994 Shelmalier (Wexford) Beaufort (Kerry)
All Ireland Féile U-14 Division 1 Shield
2018 Walterstown (Meath) Seneschalstown (Meath)
2017 Killygarry (Cavan) Wesport (Mayo)
2016 Rathmore (Kerry) Passage West (Cork)
2015 Naomh Ciarán (Offaly) Aherlow (Tipperary)
2014 Corofin (Galway) Kilkenny City (Kilkenny)
All-Ireland Féile U-14 Division 2 Championship
Year Winners Runners Up
2018 Kilcullen (Kildare) New York
2017 Kilkenny City New York
2016 Killygarry (Cavan) Kilcullen (Kildare)
2015 New York Mungret St. Paul’s (Limerick)
2014 Killucan (Westmeath) St. Paul’s (Laois)
2013 Kilkenny City (Kilkenny) Moyle Rovers (Tipperary)
2012 Simonstown (Meath) Lurgan (Cavan)
2011 Ferbane (Offaly) Boherbue (Cork)
2010 Monagea (Limerick) St. Laurence O’Tooles (Dublin)
2009 Kilmoremoy (Mayo) Oldcastle (Meath)
2008 Naomh Michael Kilmacud Crokes
2007 Portlaoise (Laois) Cill Iseal (Tyrone)
2006 St.Ailbes (Limerick) Mullahoran (Cavan)
2005 The Banner (Clare) Portlaoise (Laois)
2004 Garrycastle (Westmeath) The Banner (Clare)
2003 Dromcollogher/ Broadford (Limerick) The Banner (Clare)
2002 Dromcollogher/ Broadford (Limerick) Donaghmore/ Ashbourne (Meath)
2001 The Banner (Clare) Lurgan (Cavan)
2000 Beara (Cork) Dromcollogher/ Broadford (Limerick)
1999 Moy Davitts (Mayo) St. Patricks (Louth)
1998 Old Mill (Limerick) Lurgan (Cavan)
1997 St. Brendan’s Ballygar (Galway) Dungannon (Tyrone)
1996 Ballyboden, St. Enda’s (Dublin) Knock Claremorris
All Ireland Féile U-14 Division 2 Shield
2018 Derrynoose (Armagh) Cooley Kickhams (Louth)
2017 Galtee Rovers (Tipperary) Kingscourt (Cavan)
2016 Fethard (Tipperary) Laune Rangers (Kerry)
2015 Bray Emmetts (Wicklow) Naomh Eoin (Carlow)
2014 Old Mill (Limerick) St. Faithleach’s (Roscommon)
All-Ireland Féile U-14 Division 3 Championship
Year Winners Runners-Up
2018 St Ergnats Moneyglass (Antrim)Carrickmore Carrickmore St. Colmcilles (Tyrone)
2017 Doora Barefield (Clare) Fr. Casey’s (Limerick)
2016 RGU Downpatrick (Down) Cooraclare (Clare)
2015 Clann na Gael (Roscommon) Gaultier (Waterford)
2014 New York Carryduff (Down)
2013 St. Conleth’s (Laois) Shelmaliers (Wexford)
2012 Killkenny City (Killkenny) The Downs (Westmeath)
2011 Lurgan (Cavan) Clann Eireann (Armagh)
2010 Cahir (Tipperary) Shane O’Neills (Armagh)
2009 St Rynaghs (Offaly) Cahir (Tipperary)
2008 AGB Ladies Cahir (Tipperary)
2007 Shelmailers (Wexford) Cahir (Tipperary)
2006 Tullamore (Offaly) Armagh Harps (Armagh)
2005 Charlestown (Mayo) St Rynaghs (Offaly)
2004 Cahir (Tipperary) Carnew Emmetts (Wicklow)
2003 Garrycastle (Westmeath) Ardara (Donegal)
2002 Not played
2001 Not played
2000 Lurgan (Cavan) Rochfortbridge (Westmeath)
1999 Castlewellan (Down) Lurgan (Cavan)
All-Ireland Féile U-14 Division 3 Shield
2018 Trim (Meath) Blackhall Gaels (Meath)
2017 Lurgan (Cavan) Arva (Cavan)
2016 Mungret St. Paul’s (Limerick) St. Ailbe’s (Limerick)
2015 Old Leighlin (Carlow) St. Nicholas (Wicklow)
2014 Shamrock Gaels (Sligo) St. Mary’s (Sligo)
All-Ireland Féile U-14 Division 4 Championship
Year Winners Runners-Up
2018 O’Donovan Rossa, Magherafelt (Derry) St Brigids Gaels (Longford)
2017 St. Ergnat’s Moneyglass (Antrim) Steelstown (Derry)
2016 Glencar-Manorhamilton (Leitrim) Con Magees Glenravel (Antrim)
2015 Naomh Pól (Antrim) St. Anne’s (Dublin)
2014 Rathvilly (Carlow) Glencar-Manorhamilton (Leitrim)
2013 Carryduff (Down) Moneymore (Derry)
2012 New York Bredagh (Down)
2011 Dungarvan (Waterford) Bandon (Cork)
2010 Tinryland Bennekerry (Carlow) New York
2009 Thomastown (Kilkenny) St Josephs (Leitrim)
2008 St Pauls New York
2007 Kinawley (Fermanagh) New York
2004 Armagh Harps (Armagh) Saval (Down)
All-Ireland Féile U-14 Division 4 Shield
2018 Kinawley Brian Borus (Fermanagh Westmanstown Gaels (Dublin)
2017 Naomh Eoin (Carlow) Cornafean (Cavan)
2016 Tourlestrane (Sligo) Dromcollogher Broadford (Limerick)
2015 Bannow Ballymitty (Wexford) Tinryland (Carlow)
2014 Dromahair St. Patrick’s (Leitrim) Curry (Sligo)
All Ireland Féile U-14 Division 5 Cup
2018 Milltownpass (Westmeath) Moycarkey-Borris (Tipperary)
2017 San Francisco Ballinascreen (Derry)
2016 Dr. Crokes (Kerry) Fossa (Kerry)
2015 St. Ailbe’s (Limerick) Mt. Leinster Rangers (Carlow)
All Ireland Féile U-14 Division 5 Shield
2018 Ballyhaise (Cavan) St Ultans (Meath)
2017 Geraldines (Louth) Killinakere (Cavan)
2016 Clontarf (Dublin) Tir na N-Óg Randalstown (Antrim)
2015 Clonmore (Carlow) Doonbeg (Clare)
All Ireland Féile U-14 Division 6 Cup
2018 Knockainey (Limerick) Patrick Sarsfields (Antrim)
2017 Knockbride (Cavan) Balyna (Cavan)
2016 Na Gaeil (Kerry) Cromane (Kerry)
All Ireland Féile U-14 Division 6 Shield
2018 London Ballymartin (Down)
2017 London St John Bosco (Down)
2016 Kingscourt (Cavan) Castlegregory (Kerry)
All Ireland Féile U-14 Division 7 Championship
2018 St Mary’s Donore (Meath) Dunsany (Meath)
 All Ireland Féile U-14 Division 7 Shield
2018 St Brigids Clonmore (Carlow) Delco Gaels (Philadelphia)
All-Ireland Féile U-14 Skills Champions
Year Winners
1994 Denise Walsh (Kerry)
1995 Sandra Carr (Wexford)
1996 Mary O’Donnell (Waterford)
1997 Dympna O’Brien (Limerick)
1998 Deirdre Breathnach (Waterford)
1999 Louise Crowley (Cork)
2000 Lisa O’Brien (Mayo)
2001 Amanda Murphy (Cork)
2002 Amanda Murphy (Cork)
2003 Therese Marron (Sligo)
2004 Rebekah Daly (Birmingham)
2005 Lisa Marie Skeffington (Tyrone)
2006 Ciara Sherlock (Liscarroll)
2007 Caoimhe Mohan (Truagh)
2008 Aoife Kavanagh (Wicklow)
2009 Lauren Dwyer (Tinryland)
2010 Shauna Ward (Edenderry)
2011 Megan Connolly (Nemo Rangers)
2012 Saoirse Treanor (Emyvale)
2013 Aoife Stapleton (Kildare)
2015 Brionna Geoghegan (Athlone GAA)
2016 Amelia Shaw

Killucan (Westmeath)

2017d Melissa O’Kane

St. Brigid’s Gaels (Longford)

2018 Kiana Donnelly, Sarsfields (Armagh) & Ciara Smyth, Skryne (Meath)

Sign up to our email newsletter

sponsors

Partners & Supporters

PROVINCES

Counties

BRITAIN

INTERNATIONAL

CLUBS