Senior All Ireland Club 7 -A-Side Championship
Year Winners Runners Up
2022 Kilkerrin-Clonberne (Galway) Fethard (Tipperary)
2019 Emyvale (Monaghan) Banner (Clare)
2018 Banner (Clare) Emyvale (Monaghan)
2017 Banner (Clare) Clann Eireann (Armagh)
2016 Kilkerrin-Clonberne (Galway) Emyvale (Monaghan)
2015 Emyvale (Monaghan) Kilkerrin-Clonberne (Galway)
2014 Kilkerrin-Clonberne (Galway) Parnells (London)
2013 Na Fianna (Dublin) Confey (Kildare)
2012 Donaghmoyne (Monaghan) The Banner (Clare)
2011 Ballymacarbry (Waterford) The Banner (Clare)
2010 Seneschalstown (Meath) Emyvale (Monaghan)
2009 Emyvale (Monaghan) Donaghmoyne (Monaghan)
2008 Naomh Mearnóg/St. Sylvester’s (Dublin) Clann Eireann (Armagh)
2007 Ballymacarbry (Waterford) Corofin (Galway)
2006 Ballymacarbry (Waterford) Shelmaliers (Wexford)
2005 Tyholland (Monaghan) Shelmaliers (Wexford)
2004 Carnacon (Mayo) Shelmaliers (Wexford)
2003 Corofin(Galway) Ballymacarbry (Waterford)
2002 Padraig Pearses (Roscommon) Cooraclare (Clare)
2001 Cooraclare (Clare) Corofin (Galway)
2000 Timahoe (Laois) Crettyard (Laois)
1999 Padraig Pearses (Roscommon) Portobello (Dublin)
1998 Rochfortbridge (Westmeath) Portobello (Dublin)
1997 Fergus Rovers (Clare) Parnells (London)
1996 Ballymacarbry (Waterford) Fergus Rovers (Clare)
1995 Parnells (London) Timahoe (Laois)
1994 Timahoe (Laois) An Tochar (Wicklow)
1993 Not Played Due to Weather
1992 Beaufort (Kerry) Abbeydorney (Kerry)
1991 Beaufort (Kerry) Coralstown (Westmeath)
1990 Ballymacarbry (Waterford) Glanworth (Cork)
1989 Ballymacarbry (Waterford) Crettyard (Laois)
1988 Ballymacarbry (Waterford) Adamstown (Wexford)
1987 Ballymacarbry (Waterford) St. Enda’s (Cork)
1986 The Health (Laois) St. Enda’s (Cork)
1985 St. Enda’s (Cork) Adamstown (Wexford)

 

Senior All Ireland Club 7 -A-Side Shield
Year Winners Runners Up
2019 Claregalway (Galway) Bryansford (Down)
2018 Claregalway (Galway) Moycullen (Galway)
2017 Parnells (London) Donaghmoyne (Monaghan)
2016 Donaghmoyne (Monaghan) Bryansford (Down)
2015 Kiltubrid (Leitrim) Foxrock Cabinteely (Dublin)
2014 The Banner (Clare) Mountmellick Sarsfields (Laois)
2013 Kilmovee Shamrocks (Mayo) Errigal Ciarain (Tyrone)
2012 Kilmovee Shamrocks (Mayo) Seneschalstown (Meath)
2011 Foxrock Cabinteely (Dublin) St. Brigid’s (Roscommon)
2010 Mountmellick Sarsfields (Laois) Clann Eireann (Armagh)
2009 Ballyboden St. Enda’s (Dublin) Corofin (Galway)
2008 Na Fianna (Dublin) St. Brigid’s (Roscommon)
2007 Seneschalstown (Meath) Donaghmoyne (Monaghan)
2006 Seneschalstown (Meath) St. Brendan’s (Galway)
2005 Ballymacarbry (Waterford) Donaghmoyne (Monaghan)
2004 Hollymount (Mayo) Naomh Mearnóg (Dublin)
2003 Seneschalstown (Meath) Timahoe (Laois)
2002 Donoughmore (Cork) Timahoe (Laois)
2001 Corca Dhuibhne (Kerry) Donoughmore (Cork)
2000 Padraig Pearses (Roscommon) South Kerry (Kerry)
1999 Shelmaliers (Wexford) Beaufort (Kerry)
1998 St. Eunan’s (Donegal) Coralstown (Westmeath)
1997 Rochfortbridge (Westmeath) Maynooth (Kildare)
1996 Abbeydorney (Kerry) An Tochar (Wicklow)
1995 Aodh Ruadh (Donegal) New York (USA)
1994 Rochfortbridge (Westmeath) Abbeydorney (Kerry)
1993 NOT PLAYED Due to Weather 
1992 Castleisland(Kerry) Newmarket on Fergus,(Clare)
1991 St. Fintan’s (Wexford) Monaghan Harps (Monaghan)
1990 Ballymacarbry B (Waterford) Gusserane (Wexford)
1989 Ballymacarbry B,(Waterford) Coralstown (Westmeath)
1988 Fergus Rovers (Clare) Glanworth (Cork)
1987 The Heath (Laois) Fergus Rovers (Clare)
1986 Rochfortbridge  (Westmeath) Streamstown (Westmeath)
1985 Tyrrellspass (Westmeath) Shelmaliers (Wexford)

 

Intermediate All Ireland Club 7 -A-Side Championship
Year Winners Runners Up
2022 Parnells (London) Carrickedmond (Longford)
2019 Abbeyside (Waterford) Templemore (Tipperary)
2018 Parnells (London) Tuam Cortoon (Galway)
2017 Moycullen (Galway) St. Patrick’s (Wicklow)
2016 Moycullen (Galway) Abbeyside (Waterford)
2015 Baltinglass (Wicklow) St. Ailbe’s (Limerick)
2014 Glenamaddy/Williamstown (Galway) Castleisland Desmond’s (Kerry)
2013 Glenamaddy/Williamstown (Galway) Kilmacud Crokes (Dublin)
2012 St. Sylvester’s (Dublin) An Fhairce (Galway)
2011 Kilkerrin/Clonberne (Galway) Milltown (Galway)
2010 Banner Ladies (Clare) Cappawhite (Tipperary)
2009 Brian Borus (Tipperary) An Fhairce (Galway)
2008 An Fhairche (Galway) Castleisland Desmonds (Kerry)
2007 Glen (Derry) Tuam/Cortoon (Galway)
2006 Railyard (Kilkenny) Cappawhite (Tipperary)
2005 Park Ratheniska (Laois) Downpatrick (Down)
2004 Athea (Limerick) Old Parish (Waterford)
2003 Dr. Crokes (Kerry) Aughawillan (Leitrim)
2002 Clashmore (Waterford) Aughawillan (Leitrim)
2001 Clann Eireann (Armagh) Glen (Derry)

 

Intermediate All Ireland Club 7 -A-Side Shield
Year Winners Runners Up
2022 Annaghdown (Galway) Omagh St. Enda’s (Tyrone)
2022 Donaghmoyne (Monaghan) Naomh Ciaran (Offaly)
2019 O’Neill’s Shamrocks (Monaghan) John Mitchels (Lancashire)
2018 Clonguish (Longford) Saval (Down)
2017 Clann Mhuire (Dublin) Western Gaels (Roscommon)
2016 Shanahoe (Laois) Clontarf (Dublin)
2015 Glenamaddy/ Williamstown (Galway) Milltown (Galway)
2014 Milltown (Galway) Corduff (Donegal)
2013 Baltinglass (Wicklow) Maynooth (Kildare)
2012 Doonbeg (Clare) Milltown (Galway)
2011 Parnells (Dublin) Naomh Brid (Antrim)
2010 Milltown (Galway) Arklow Geraldines (Wicklow)
2009 Glenamaddy (Galway) Kilmacud Crokes (Dublin)
2008 Beara (Cork) Banner Ladies (Clare)
2007 Grainne Mhaols (Galway) St. Fortchern’s (Carlow)
2006 Brian Borus (Tipperary) Inch Rovers (Cork)
2005 Cappawhite (Tipperary) Aughawillan (Leitrim)
2004 Aughawillan (Leitrim) Clann Eireann (Armagh)
2003 Kilmacud Crokes (Dublin) Clann Eireann (Armagh)
2002 Naomh Mearnog (Dublin) Glen (Derry)
2001 Aughawillan (Leitrim) St. Val’s (Cork)

 

All Ireland Club 7-A-Side Junior Championship
Year Winners Runners Up
2022 Milltown (Galway) St. Furseys (Galway)
2019 Douglas (Cork) Grattan (Longford)
2018 Naomh Anna Leitir Móir (Galway) Castleknock (Dublin)
2017 Tuam Cortoon (Galway) Ballyboughal (Dublin)
2016 St. Brigid’s (Limerick) Naomh Eanna (Galway)
2015 Moycullen (Galway) Austin Stack’s (Kerry)
2014 St. Brigid’s (Limerick) Castleknock (Dublin)
2013 Naomh Anna (Galway) Castleknock (Dublin)
2012 Glinsk (Galway) Banteer (Cork)
2011 Thomas Davis (Dublin) Claregalway (Galway)
2010 Caltra/Cuans (Galway) Cuala (Dublin)
2009 Ardtrea (Derry) Moyle Rovers (Tipperary)
2008 Abbeyside (Waterford) Glenamaddy (Galway)
2007 Milltown (Galway) Balyna (Kildare)
2006 Milltown (Galway) Emyvale (Monaghan)
2005 Laune Rangers (Kerry) Eadestown (Kildare)
2004 Laune Rangers (Kerry) Milltown (Galway)
2003 Old Parish (Waterford) Mungret (Limerick)
2002 Old Parish (Waterford) Athgarvan (Kildare)
2001 Kilmihil (Clare) Gabriel Rangers (Cork)
2000 Donaghmoyne (Monaghan) Cappawhite (Tipperary)
1999 Ballyduff (Kerry) Tramore (Waterford)
1998 Ballyduff (Kerry) Carrigtwohill (Cork)

 

All Ireland Club 7-A-Side Junior Shield
Year Winners Runners Up
2022 Muckalee (Kilkenny) St. Brigids (Mayo)
2019 Naomh Columba (Donegal) Ballyboughal (Dublin)
2018 Ballyboughal (Dublin) Scoil Uí Chonaill (Dublin)
2017 St. Faithleach’s (Roscommon) Naomh Anna (Galway)
2016 Kilkerrin-Clonberne (Galway) St. Faithleach’s (Roscommon)
2015 Mostrim (Longford) Castleknock (Dublin)
2014 Naomh Anna Leitirmore (Galway) Man O’War (Dublin)
2013 Aughnamullan (Monaghan) O’Toole’s (Dublin)
2012 Daingean Ui Chuis (Kerry) Naomh Peregrine (Dublin)
2011 Banteer (Cork) Europe
2010 Glinsk (Galway) Carigtwohill (Cork)
2009 Galbally (Tyrone) Aghyaran St Davógs (Tyrone)
2008 St. Martins (Wexford) Carrickedmond (Longford)
2006 Eadestown (Kildare) Kilglass (Roscommon)
2005 St. Peregrines (Dublin) St. Ailbes (Limerick)
2004 Kilglass (Roscommon) St. Colm’s Ballinascreen (Derry)
2003 Fingallians (Dublin) Geevagh (Sligo)
2002 Dr. Crokes (Kerry) Southern Gaels (Kerry)
2001 Tyholland (Monaghan) Latton (Monaghan)
2000 Aherlow (Tipperary) Old Leighlin (Carlow)
1999 Fr. Rocks (Tyrone) Mungret (Limerick)
1998 Glenfin (Donegal) Ballyduff (Kerry)

 

 

Sign up to our email newsletter

sponsors

Partners & Supporters

PROVINCES

Counties

BRITAIN

INTERNATIONAL

See all LGFAClubs