00Days

00Hours

00Mins

00Secs

2024 TG4 All-Ireland Finals tickets

Kildare Ladies Football: Further Fixtures


Kildare Ladies Football Fixtures

Sunday 12th Sept

 

 

11:00 in Eadestown Junior E Final – Eadestown v Naas.
13:30 in Milltown Junior C Final – Moorefield v Robert Emmett’s.
14:30 in Rathcoffey Junior D Final – Celbridge v Round Towers.
16:30 in Rathcoffey Senior Final – Balyna v Confey.

2010 Under 11 Autumn League Round 1

 

Sunday 12 Sept 11:30 am

Group West
Leixlip v Balyna
Edenderry v Celbridge
Maynooth Black v Cappagh

Group North Central
Naas u11’s v Sarsfields
Confey v Clane
Maynooth White v Na Fianna

Group South Central
Monasterevin v Moorefield
Ellistown v Ballykelly
Milltown v Robert Emmett’s

Group East
Ballymore v Eadestown
Two Mile House v Naas U10’s
Kill v Athgarvan

Group South
St. Laurences v Athy
Castledermot v Suncroft
Castlemitchel v Kildangan Nurney

 

2010 Under 11 Autumn League Round 2

 

Sunday 19 Sept 11:30 am

 

Group West
Celbridge v Maynooth Black
Balyna v Edenderry
Cappagh v Leixlip

Group North Central
Clane v Maynooth White
Sarsfields v Confey
Na Fianna v Naas u11’s

Group South Central
Ballykelly v Milltown
Moorefield v Ellistown
Robert Emmett’s v Monasterevin

Group East
Naas U10’s v Kill
Eadestown v Two Mile House
Athgarvan v Ballymore

Group South
Suncroft v Castlemitchel
Athy v Castledermot Kildangan
St. Laurences v Nurney

 

2010 Under 15 Autumn League
Saturday 11 Sept 11:30 am

Round 2
Division 1

Sarsfields v Naas
Clane v Balyna
Geraldines v St Laurences

Division 2N
Celbridge v Cappagh
Leixlip v Na Fianna (Sun 12 Sept)
Confey v Maynooth

Division 2S
Eadestown v Ballykelly
Suncroft v Kill
Kildangan/Nurney v Athy

Division 4N
Kilcock v Two Mile House
Robert Emmett’s v Milltown
Carbury v Rathcoffey

Division 4S
Ballymore Castledermot
Rathangan Round Towers
Kilcullen Moorefield

 

Saturday 18 Sept 11:30 am
2010 Under 15 Autumn League

Round 3
Division 1

Clane v Sarsfields
Naas v St Laurences
Balyna v Geraldines

Division 2N
Leixlip v Celbridge
Cappagh v Maynooth
Na Fianna v Confey

Division 2S
Suncroft v Eadestown
Ballykelly v Athy
Kill v Kildangan/Nurney

Division 4N
Robert Emmett’s v Kilcock
Two Mile House v Rathcoffey
Milltown v Carbury

Division 4S
Rathangan v Ballymore
Castledermot v Moorefield
Round Towers v Kilcullen

 

2010 Under 13 Autumn League
Wednesday 15th Sept 6.30pm

Round 2
Division 1

Athy v Kildangan/Nurney
Sarsfields v Eadstown
Kill v St Laurences

Division 2
Ballykelly v Cappagh
Naas v Na Fianna
Castledermot v Maynooth

Division 3
Suncroft v Milltown
Clane v Celbridge
Moorefield v Leixlip

Division 4N
Robert Emmett’s v Confey
Carbury 1 v Kilcock
St. Kevins v Balyna

Division 4S
Athgarvan v Two Mile House
Ellistown v Ballymore
Carbury 2 v Monasterevin

 

2010 Under 13 Autumn League
Wednesday 22nd Sept 6.30pm

Round 3
Division 1

Sarsfields v Athy
Kildangan/Nurney v St Laurences
Eadstown v Kill

Division 2
Naas v Ballykelly
Cappagh v Maynooth
Na Fianna v Castledermot

Division 3
Clane v Suncroft
Milltown v Leixlip
Celbridge v Moorefield

Division 4N
Carbury 1 v Robert Emmett’s
Confey v Balyna
Kilcock v St. Kevins

Division 4S
Ellistown v Athgarvan
Two Mile House v Monasterevin
Ballymore v Carbury 2

Sign up to our email newsletter

sponsors

Partners & Supporters

PROVINCES

Counties

BRITAIN

INTERNATIONAL

See all LGFAClubs